19 Mayıs 2010 Çarşamba

A$kimiz yelleniyor, közü alevleniyor.. [a$kin teorisi]

Zit kutuplar birbirini ceker, ayni kutuplarsa birbirini s.ktir eder hipotezini teoriye dönusturme yolundaki tez calismalarimi basariyla sonlandirmis bulandirmaktayim.. Test ettik onayladik, bu basariyla nobel ödullerine aday gösterilmem an meselesi.. Tezime göre a$kin evrimlerini 3 gruba ayirmak mumkun ; cicim ayi, gecim ayi ve sicim ayi..


Bir a$kin dogu$undan, baskalasimina, mitoz bölunmesinden , mayoz bölunmesine varana butun evrimlerini,hucrelerini, endoplazmikretukulumunu gözlemledim ve $u sonuca vardim :


1- iki insan kafa yapisi olarak bir birine ne kadar benzerse, okadar anlasamiyorlar. iki cambaz bir ipte oynamaz hesabi. Tabi burda cambazlarin hunerlerininde önemi buyuk.
Misal, iki boga dusunun iksii de sinirlenince ayaklarini yere surtup boynuzlarini gecirirler de bir birlerine öylece bi yere varamadan bogusuyorlar ya. onun gibi bi sey.


2- Maalesef uzulerek söyluyorum ki degismeyen tek bir gercek var .. fazlasiyla argo ve ayip bir kelime olmasina karsin bu durumu en iyi sekilde aciklayan tek cumle : "seven durtulur, durten sevilir" (sansurledim caktirmayin :p)


3- baslarda dunyayi karsisina alacak kadar cesur yurek olan malkocoglu görunumlu ciftler, kusun kafeste oldugunu anladiklari vakit, bu guvencenin verdigi rahatlikla dönuveriyorlar kiclarini bir birilerine. Bu denklem'e ise " x'e deger verirsen kici kalkar " diyoruz.

velhasilkelam asarim keserim, yikarim ya benim olacaksin ya gara torpagin diyen cengaverler birden bire gurur abidesi kesilip burnundan kil aldirmiyorlar.. Ama gel gör ki bir iliskinin icine gurur giriyorsa iste o zaman iyice sictiniz demektir ( caferi cagirin bez getirsin).. hele bu bir de iki tarafli ise o askin ruhuna uc gulhu bi elham okumanin vakti coktan gelmis demektir.


4 - baslarda beni böyle sev seveceksen darling olayina sonuna kadar tölerans gösteren hatun kismisi zamanla " nerdeydin, niye aramiyorsun, kimlesin, niye ilgisizsin" gibi sorularla erkek kismisini cileden cikarmaya gark eder ve iliski siradanlasir. tabir-i caizse iliskinin cILkI cikar.


5- anladim ki mutlu bir birliktelik icin kan kusup kizilcik serbeti ictim demek, ben bilmem beyim- hanimim bilir modlarina girmek iliskinin sagligi acisindan cok daha faydali olacak.. karsilikli empati göstererek sevdigini mutlu etmek icin didinirsen ve peygamber sabri denen mucizevi degerleri bunyende barindirirsan mutlulugun kapilarini aralamis olacaksindir. ( becerebilene helal olsun)


askin kanunu yazmak kimin haddine dusmus ki, kimbilir böyle barnak basilacak bilmem kac yuz tane muhim noktalar vardir.

iyisi mi bosver asiksan vur saza, soförsen bas gaza..!

19 yorum:

enk dedi ki...

evet evet,seven durtulur,durten sevilir,,caferde yolda herkesin emektari baya ihtiyac olur :))

éLLa dedi ki...

emektar ha :))

TuTsİ dedi ki...

Can yücelin şiiri

http://www.izlesene.com/video/muzik-can-yucel---cok-sevmezsen-cok-acimazsin/875317

İnanarak yaşamak lazım severek değil

sevende dürtülende şikayetçi değildir aslında taki araya başka mevzular girene kadar

tropik rûya dedi ki...

Oyy oyy hem de ne peygamber sabrı lazım. Bir ilişkiyi hem canlı hem heyecanlı tutabilmek ne zor. Çünkü sorunlar baş gösterdikçe ya tamamen kopup gidiyorsun ya da iyice umursamazlaşıp öyle süründüre süründüre devam ettiriyorsun. Hakkaten ağır konuya barnak basmışın :) bir helalde benden becerebilene...

éLLa dedi ki...

* TUTSi can yucel'in butun göruslerine sonuna kadar katiliyorum. bu da sevdigim siirlerinden biridir. zaten o sitemler sahiplenisler, sitemlerde hep sevgiden özlemden degil midir.

* tropik ruya valla ben de o sabir maalesef yok, gösterebilenler beri gelsin... bize de ögretsin biraz.

mustafa dedi ki...

guldurdun yine beni:))

TuTsİ dedi ki...

Buraya yazmaya başladım ama uzun oldu bende blogda paylaştım okurken sıkılma diye :p

éLLa dedi ki...

tskler efenim

KaraEfendi dedi ki...

Bu kadar karışık olmamalı, karışık da değil aslında. Olay maskeler ve onlara aldanmakta bitiyor sanırsam. Yoksa "tüü kaka sevmek" denmemeli, inanarak yaşamalı evet ama sevgisiz de olmamalı. Sevmek insanın doğaısın da var zaten, ama doğru olanı sevmelisiniz. Yanlışları sevip, göremeyip, sonra tüm insalığa sövmek niye?

Not: Saçmalıdığımı düşünüyorsan, sağı solu arama! Aramız da kalsın ;)

Lazanya dedi ki...

illa süründürmek mi lazım :/

éLLa dedi ki...

sevmek sevilmek her seye ragmen dunyanin en guzel seyi. sevin sevilin.

küfkedisi dedi ki...

aşk özetle: heyecanla başlar, alışkanlıktan ibaret olur, senin dediğin peyganber sabrı var ise bir ömür boyu idare ile mutlu olunur. sonsuz aşk diye birşey yok...

éLLa dedi ki...

bi yerde okumustum " her ask 'ben de seni, ben de seni diye baslar' mis 'ben de senin ...ben de senin ...' diye bitermis. :)

küfkedisi dedi ki...

aha haa haaa ella süperdi bu :))))))))

éLLa dedi ki...

dimi benim de cok hosuma gitti :))

Larien Beyinütüleyen dedi ki...

ne güzel anlatmışsın be kuzum.

éLLa dedi ki...

tsk lari$im

EVRAKA dedi ki...

cicim ayi, gecim ayi ve sicim ayi..

cok guldum :))))
bunun farklı kombınasyonlarını okumustum ama son ay benzetmesıne bayıldım bayıldımmmm

éLLa dedi ki...

hayatin aci ama bir o kadar da komik gercekleri :)