31 Temmuz 2013 Çarşamba

Stockholm olmaz olsun

Stockholm.. İnsana "dışından baktım yeşil türbe, içine girdim estağfrullah tövbe" dedirten şehir. Her dinden, her ırktan insanın yaşadığı bir kültür mozaiği olsa da çok insanı hırpalamıştır bu şehir. Gecesi gündüzü belli olmayan, buz gibi bi kutup ülkesine ancak uzaktan fotoğraflardan şöyle bi baktığında adeta bi venedik esintisi hissedebiliyor sempati duyabiliyorsun.. Bizde bu vatan aşkı varken nereye gidersek gidelim kendimizi oraya ait hissedemeyiz zaten. 

Amaaan nerden çıktı birden bu arabesk haller! Biraz yağmur birazda akşamdandır herhalde. 
O zaman çal dj " akşam oldu hüzünlendim ben yineee"29 Temmuz 2013 Pazartesi

H&M takıları

Bir kadının asla doymayacağı, ne kadar alırsa alsın asla tatmin olmayacağı şeylerin başında gelir takılar. Allah bize bol kazanç beylere de sabır versin ne diyelim :)
17 Temmuz 2013 Çarşamba

Güzel ve doğal kaşların püf noktasıSelam kızlar. Bugün size makyaj konusunda, belki de zaten bildiğiniz ama bi çoğunuzunda hiç bi fikrinin olmadığı bi püf noktası vermek istiyorum. Bu gidişata bir dur demek gerekti artık! 

Diplomalı  bi make-up artist var karşınızda. Güvenin bana.


Konumuz bir çok şarkılara konu olan, şairlerin en çok ilham aldığı şey; kaşlar.

Bir makyaj ne kadar güzel ve kuralına uygun yapılmış olursa olsun, kaşlara çeki düzen verilmemişse o makyajın hiç bi önemi kalmıyor. Eciş bücüş, biri anyaya bi konyaya bakan kaşlarla olmaz o iş. çeki düzen şart ! Bakmayın siz, bizim ailenin genlerinde var iri göz, güzel kaş ama herkes bizim kadar sanşlı değil bu konuda maalesef. :p 

Kaş önemli kızlar, gereken önemi verin! Boşuna dememişler yüzün süsü kaş göz, dilin süsü sözdür diye. Günlük hayatta o kadar çok hatalı makyaj yapan hatun görüyorum ki içimden makyaj temizleyicisiyle üzerlerine saldırmak geliyor. Bilmiyorsanız hiç yapmayın, kendinizi şebeğe çevirmektense doğal takılın. (Ki doğallık en güzeli bence). illa yapacaksanızda mümkün olduğunca hafif ve doğal görünümlü yapın. Bu konuda ayrıntılı bilgiler alabileceğiniz bi çok blog ve youtube'da videolar var, üşenmeyin bakın öğrenin anacım. Okuluna gitmeniz şart değil yani.
Neyse ne diyorduk kaşlar..öncelikle kaşlarınızı alıyorsanız bunun tekniğe uygun olması lazım. Şaşırma öyle. Herşeyin olduğu gibi kaşların da bi tekniği var canım evet. Ona ayrı bi konuda ayrıntılı bi şekilde yer vericem. 

Bugün ki konumuz ; kaşları nasıl belirginleştiririz? Bazılarımız seyrekliğinden şikayetçi, bazılarımızda sarıışınlıktan müzdarip. Yaygın olarak herkes kaş kalemi kullanıyor ama ben tavsiye etmiyorum. Kalem hem kaşlarınızın kopmasına neden olur hem de doğal bi görüntü elde edemezsiniz. Onun yerine kaş farı kullanın ve fırça yardımıyla uygulamak istediğiniz yerleri ya da tüm kaşınızı doldurun. Farkı göreceksiniz. Kezban gibi simsiyah çizilmiş kaşlarla çıkmayın sokağa gözünüzü seveyim, güzel duruyor sanıyorsunuz belki ama hayırr! Aksine tam bi rezaletsiniz!


Kaşfarı yok bulamıyoruz diyenlerse onun yerine normal ışıltısız simsiz bi göz farını kullanabilir. İkisi de aynı şey. 
Ben Mac cork satin kullanıyorum.

kaşfarınız ne kadar açık kahve olursa   o kadar doğal durur. Kesinlikle siyah ve siyaha yakın tonlar kullanmayın. Bi de her gün yüzünüzü nemlendirdiğiniz gibi kaşlarınızı da nemlendirin.Doğal yağlar( kayısı, badem vs) ya da vaselin kaşları besler çoğaltır.

Tamam mı canlarım. Telefondan ancak bu kadar yazabildim, idare edin. 

Adios.

Not: instagramdan takip etmek isteyenler  " ella_stockholm "adıyla beni bulabilir.

15 Temmuz 2013 Pazartesi

Asfkgşpşdkdğ
Sahur beach'te, bazlama keyfi.

10 Temmuz 2013 Çarşamba

Hayırlı ramazanlar

 -O değil de, o eski ramazanlar nerde ya?
+Klişe geliyor kaç kaç kaç!


İmsak gece 02:00 iftar 22:10. Geriye 3-4 saat kalıyor. İftarla sahuru bi yapıyoruz  yapmasına da, ağız tadıyla çay keyfi yapamamak.. Ayy daha fazla konuşamiyciiim :(